Calibra DiscDog Challenge

O velikonočním víkendu jsme vyrazili na letos naše první distanční závody. Ty se konaly v Židlochovicích u fotbalového stadionu. Kromě nás (já, Jenda a Jayro) s námi i jela i fenka německého ovčáka Breny Abalio, kterou mám momentálně na hlídání.

 

Jayro na DogdartbeeV sobotu se závodilo v disciplínách SuperMinidistance a Dogdartbee. Ten den opravdu foukal silný vítr, ale i přesto se nám dařilo.

 

V 1. kole SuperMinidistance jsme stihli šest hodů a naházeli neuvěřitelných 19,5 bodu. A dokonce se nám povedl náš první pětibodový hod :) V 2. kole se nám již tak dobře nevedlo, ale nevedlo se nám ani zle. Jayro vychytal krásných 14,5 bodu za 4 chycené disky (jeden nechytil a šestý hod jsem už nestihla). Navíc mě Jayro dost zachraňoval, protože jsem mu házela samé nízké rychlé hody. Jayro promiň a děkuji. Celkově jsme získali 34 bodů (náš nový osobní rekord) a skončili tak na 9. místě ze 43 účastníků.

 

Dogdartbee se nám také povedlo předvést náš nadprůměrný výkon (ten ovšem stále zůstavá za obvyklými výkony ostatních hráčů :oD). Šest hodů z devíti se mi podařilo hodit do vymezené zóny, i když většinou byly „jen“ za 10 bodů. A Jayro nechytil jen jeden jediný disk, který jsem ale hodila opravdu špatně. Celkem jsme nasbírali 120 bodů a končili na 14. místě ze 46 účastníků.

 

Dogdartbee jsem zkusila i s Breny. Doma chytala opravdu krásně, ale v ruchu závodu se nedokázala dostatečně koncetrovat a nechytila jediný disk. Navíc musím uznat, že některé hody byly spíše určené pro Jayra než pro ní. Zkrátka házet cizímu psovi není až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Breny v akci

 

V neděli se konal závod v Paralerním TimeTrialu a v Quadrupedu. Vítr oproti sobotě byl mírnější, ale přesto foukal poměrně silně.

 

Jako obvykle jsem nedokázala TimeTrial splnit jen pomocí dvou hodů a opět jsem musela házet dvakrát. První hod byl totiž zemního typu. Při druhém hodu jsem to zvládla hodila zas až moc daleko. Jayro disk chytil, ale následně narazil bokem do pletivového plotu. Naštěstí se mu nic nestalo. A třetí disk byl už v pořádku. Tohle vše jsme zvládli za 33,25 vteřin, čímž jsme se umístili na 19. místě z 38 účastníků.

 

Quadrupedový hodAsi nejvíce se nám dařilo v Quadrupedu. V boji ve skupině jsme sice skončili třetí ze čtyř, ale Jayro si dopinkal disk na 45,5 metru, čímž nás kvalifikoval na mistrovství republiky v Quadrupedu. Při pokusu o chycení si Jayro disk vypinkl a ten ještě několik metrů letěl a až poté ho chytil. Tuto neuvěřitelnou strategii Jayro předvedl ještě v kole poslední šance, kde si disk opět dopinkal na úžasných 56 metrů (náš nový osobní rekord) a my postoupili do finále, kde jsme nakonec skončili na 4. místě z 13 účastníků.

 

Poznámka: Vítězem byla Kristýna Nosková s Mejzím, která ten den dokázala hodit disk do vzdálenosti naprosto neuvěřitelných 81,5 metru, čímž pokořila světový rekord Lucky Schönové 72 metrů.

 

Plné nasazeníZávodů se účastnili i další Valkaráci – Tazz a Berii a vždy alespoň jeden a většinou dva Valkaráci skončili ve finále nebo v první desítce. Nejlépe z Valkaráků se umístil Tazz – 2. místo v TimeTrialu. Byli skvělí. Kača výborně házela a Tazz byl strašně rychlý a šikovný.

 

Byly to naprosto dokonalé závody a to nejen kvůli výkonům, ale hlavně kvůli super partě lidí a především díky šefkuchaři Matymu. Jídlo od něj je prostě hodno bohů a kdybych měl a vše dostatečně vychválit, tento článek by vydal na několik dní čtení. Takže jen krátce Maty děkujeme moc moc a moc. A samozřejmě musím poděkovat i organizátorům Lucce Séďové a Martinu Stoklasovi, kteří tohle vše dokázali zorganizovat i přes jejich nabitý program. DĚKUJI.

 

 

Naše fotečky najdete v naší galerii zde.

P.S.: Jayro za celý víkend nedokázal chytil jen čtyři nebo pět disků z těch všech, které jsem mu v závodech hodila. A všechny nechycené byly vetšinou opravdu špatné hozené. A nutno říct, že i mnohé špatně hozené disky dokázal Jayro chytit. Byl zkrátka strašně šikovný a jsem na něj opravdu pyšná :o)