Fun Factory For Frisbee

O víkendu 7.-8. června jsme konečně vyrazili na freestylové dogfrisbee závody. Freestyle jsme už nějkaou chvíli trénovali a byla jsem zvědavá, co na to řekne porota.

 

V sobotu jsem s Jayrem měli před sebou první kolo Freestylu Starters a kolo Minidistace. Ve Freestylu jsme si vedli celkem dobře, i když mělo to i své chyby. Zásadní problém byl ten, že jsem hodně chvátala a moc na Jayra nečekala, takže ten musel hodně makat, aby mě vůbec stíhat. Nicméně jsme za 90 vteřin stihli celý náš Freestyle plus ještě jsme stihli i něco opravit. A to mi v tréninku ten Freestyle normálně trvá asi dvě minuty. Výsledkem bylo, že já jako hráč jsem měla moje asi dosud nejlepší ohodnocení, ale Jayro měl naopak jedno z jeho nejhorších.

 

Minidstance se nám také celkem povedla. Celkem jsme si vyházeli 17 bodů. Stihli jsme odházet 6 disků a jen jeden byl nechycený, ale bohužel žádný nebyl za 40 yardovou hranicí. No budu se muset příště více snažit.

Začátek freestyluDogcatch Hod motýlek

V neděli nás pak čekalo druhé kolo Freestylu. Zde jsme se chtěla polepšit a hrát více se psem. Předsevzetí dobré, ale výsledek byl zcela jiný. :op Začátek dobrý, ale asi tak uprostřed se nám úplně nepovedlo míjení a já začala panikařit. Navíc mi nějak začal docházet čas, takže jsem Jayrovi kolotoč prostě naházel tak rychle, že prostě neměl absolutní šanci chytit jediný disk. A navíc na poslední flipovou sekvenci jsme se už zkrátka nedostali.

 

Druhé kolo Freestylu byla katastrofa, a proto mě překvapilo, že hodnocení porodců nebylo tak strašné. Jayro měl mnohem lepší hodnocení. Já naopak mnohem horší :D O to větší pak bylo moje překvapení, že i přes tento výkon jsme vyhráli 1. místo v kategorii Freestyle Starters. Jupííí, ale zároveň a sakra – musím do Open :op

Jayro s výhrou Vyhráli jsme!

Kromě Freestylu jsme se s Jendou účastnili i Kanjam turnaje, kde jsme si ale nijak dobře nevedli. Také jsem zkusila závodit v Disc golfu. Poprvé jsem měla v ruce golfový disk a je opravdu jiný než ten psí. Nicméně jsem si nevedla až tak špatně. Samozřejmě na profíky jsem neměla :) Ale i tak to byla spravná legrace. Házet z některých míst kam disk dopadl nebylo vůbec lehké ale často to byo opravdu vtipné. Hledání disk ve vysoké trávě také mělo své kouzlo.

 

Mimo házení disku všeho druhu jsme si také mohli vyzkoušet kolobežku. Dokonce jsem mohla v neděli Jayra i zapřáhnout. Ten samozřejmě nijak netahal. Zabral jen v okamžiku, kdy se jelo za Jendou.

Do jamkyHledá se disk

Zkouška koloběžky

Celá tato akce byla úžasná a moc jsme si ji užili. Vyzkoušeli jsme si tu spoustu pro nás nových věcí. A rozhodně bude na dlouhou dobu na co vzpomínat. Už se těším na další ročník. :o)

 

Naše fotky z této akce najdete v naší galerii zde.