K9 DiscDog Distance

O víkendu 17. a 18. května jsme vyrazili na distanční frisbee závody do Nového Strašecí. Nutno podotknout, že dva dny před tím jsem měla dvě státnice, které naštěstí skončili úspěšně. Nicméně jsem neměla vůbec čas trénovat, což se na těchto závodech projevilo.

Hraje se za každého počasí 

V sobotu se závodilo v klasických disciplínách – MiniDistance a Paralelní TimeTrial. Za celou dobu MiniDistance jsem nebyla schopná přijít na ten správný způsob, jak ten pitomý disk hodit. Naštěstí Jayro byl připravený chytal vše, co mohl. V prvním kole jsme stihli šest hodů Tři Jayro nedokázal chytit a zbylé tři hody byli vždy za 40 yardovou čárou. Celkem jsme získali 13 bodů. Druhé kolo se neslo v podobném duchu. Také jsme stihli šest hodů a jen dva nechycené. Ale již nebyli tak daleko. Jayro vychytal 14,5 bodu. Celkem jsme tak získali slušných 27,5 bodu a umístili jsme se na 12.-14. místě z 21 účastníků.

 

V TimeTrialu bylo málo závodníků, a tak zcela bylo prostor pro dva pokusy na kvalifikace. V prvním pokusu se nám docela dařilo. Zvládla jsem to hodit jen na dva disky, i když hodně dlouhé takže čas 26,97 vteřin není příliš rychlý. V druhém pokusu na kvalifikaci se nám již vůbec nedařilo a kolikrát jsem tu placku musela hodit, jsem přestala počítat. Přesto jsem se kvalifikovali a hned poté vypadli, když jsem bojovali proti Kače s Darshi, které skončily na 3. místě. Bylo to vinou nepřipravenosti. Jayra jsem na hřiště přivedla v momentě, kdy jsme měli začít hrát. Jayro se vůbec nesoustředil a v momentě, kdy jsem hodila disk místo, aby zamakal tak se na něj vykašlal a hledal páníčka. Zkrátka katastrofa.

 

V neděli to nebylo o moc lepší. Závodilo se v netradičních disciplínách jako je Disc Obstacles a Pyramidě. Disc Obstacles je řada různých překážek, které je nutno obhodit nebo prohodit a pes by poté měl chytit disk a nejlépe v určené zóně. Nedařilo se nám příliš dobře, ale nedařilo se nám ani příliš špatně. Celkově jsme skončili na 6. místě z 11 účastníků. Jayro byl naprosto úžasný. Dokázal chytit i disk, který se od překážky odrazil a naprosto změnil směr a ještě dopadal několik metrů za něj. Nikdo z přihlížejících nečekal, že by to mohl dokázat. Byl to opravdu šikulka.

Jayro v akciDoletí?Skrz tunel a Jayro ho i chytil

V Pyramidě se nám ale vedlo ještě hůře. Jedná se o hřiště o velikosti MiniDistance, ale má tvar trojúhelníku. Nevedlo se nám. Buď jsem hodila špatný disk, nebo celkem slušný, ale Jayro to nechytil, nebo chytil, ale v autu. Zkrátka nedokázali jsem získat ani jediný bod. Inu musíme ještě hoooodně trénovat.

 

Suma sumárum to byly pro nás katastrofální závodu co se našich výkonů týče, ale naprosto super závody, co se týče lidí okolo závodů. Víkend jsme si opravdu užili, i když nám vůbec nepřálo počasí, ale aspoň máme na co vzpomínat :)

 

Fotky ze závodů najdete zde.