Dornova metoda

Dobrá znalost anatomie je nezbytnostíO víkendu14.-16. března jsem s Jayrem vyrazila na kurz Dornovy metody pod vedením Andrei Dunové v Červené Řečici. Nutno říct, že v době, kdy jsem se přihlásila, jsem o Dornové metodě toho příliš nevěděla. Nicméně mě mile překvapila. Nejen metodika ale i zodpovědný přístup Andrei Dunové.

 

A tady se to konaloCelý kurz mi dal nový pohled na vyšetřování pohybového aparátu. Rozhodně lze touto metodou hodně pomoc, ale obávám se, že lze také uškodit a ještě se musím hodně učit. Také chci získat více zkušeností než si na tuto metodu udělám nějaký přesný názor.

 

Při vyšetřování jsme u Jayra objevili pokles v thoracolumbálním přechodu a také měl pokleslou křížovou kost. Jayra jsme musela proto v těchto místech vyholit a zkusili jsme přiložit baňky. Naneštěstí Jayro má natolik osvalená záda, že mu baňky na zádech nechtěli příliš držet.

 

Ostatní nesrovnalosti jsem úspěšně srovnala do fyziologické pozice. Bohudík jich Jayro neměl tolik. Určitě na tom mělo vliv i ošetření u chiropraktičky a naší kamarádky MVDr. Heleny Enenkelové, která mi Jayra dala do pořádku. Snad proto u nás neměla Dornova metoda tak obrovské výsledky, jak nám Andrea popisovala. Uvidíme v budoucnu u případných skutečných pacientů.

Dornova metoda v praxi         Jak velký tlak použít        Kde ta čéška je?