Výlet na Říp

ze-zivota_rip-rotunda.jpgPůvodně jsme měli v plánu o víkendu 22.-23. března vyrazit na distanční frisbee závody do Dvora Králové. Bohužel jsme ale nesehnali odvoz z Prahy a ani vlakové a autobusové spoje nám nevyhovovaly. Nicméně doma jsme rozhodně neseděli a vyrazili jsme na výlet na Říp.

 

Nejprve jsme se svezli vlakem do Ctiněvsi, odkud jsme pak vyrazili pěšky směr Říp. Nutno říct, že stejný nápad mělo spoustu lidí, a tak jsme zpočátku vyrazili v docela velké skupině.

 

Po výšlapu na Říp jsme mohli obdivovat rotundu svatého Jiří, která byla bohužel ještě zavřená. Ještě nezačala návštěvní sezóna. Také výhled nebyl příliš jasný (bylo pod mrakem), ale i přesto byl poměrně daleký.
 

ze-zivota_spolecna-rip.jpgZ Řípu jsme pak vyrazili do Roudnice nad Labem. Cesta z Řípu byla snadná. Z této strany Řípu je cesta vybetonovaná a mnohem pozvolnější než byla na druhé straně.

 

Do Roudnice jsme došli s předstihem, takže jsme obhlédli i pár roudnických památek, než jsme vyrazili na zpáteční cestu vlakem do Prahy. Výlet to byl krásný a i počasí nám vydrželo, takže jsme nezmokli. A hlavní úkol unavit Jayra se nám také podařil :) Celkem jsme našlapali přibližně 11 km.